Thursday, September 30, 2010

Takipçisine notlar: Ekim'de Neler Olacak?

Bir sürü konser olacak. Konserler çeşit çeşit mekanda hem doğaçlama severleri, hem Trio dinlemeyi sevenleri hem de şarkı dinlemek isteyenleri kucaklıyor.

4-8 Ekim 20. Akbank Caz Festivali, Kampüste Caz, Selen Gülün Trio

4 Ekim Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Sinema Anadolu Salonu, 8 PM

5 Ekim Ankara Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi, 8 PM

6 Ekim İzmir Ege Üniversitesi Konferans Salonu, 8 PM

7 Ekim İzmir Ekonomi Üniversitesi Kültür Sanat Evi, 8 PM

8 Ekim Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi Salonu, 8 PM

Ekip Patrick Zambonin (El Bs) ve Ediz Hafızoğlu (Davul) ile oluşturduğum bir Trio. Patrick Answers (pozitif, 2010) albümünde ve benim Just About Jazz Live albümümde de çalmış olan İsviçre’li basçı. Answers albümünü ve çok yeni yazdığım parçaları çalacağız turnede. Çok ama çok heyecanlıyım ben bu turne için. Bir sürü fotoğraf ve video çekmek istiyorum turne boyunca.

http://www.akbanksanat.com/web/423-9161-1-1/akbank_sanat/20_caz_festivali/20__caz_festivali/kampuste_caz

9 Ekim 20. Akbank Caz Festivali, Selen Gülün by Selen Gülün (Solo), @ the seed 9 PM.

re:konstruKt için yapmış olduğum solo albüm gibi tamamen doğaçlama çalacağım bir konser. Ayrıca mekan çok güzel! Akbank Caz Festivali’nin geçmişine yakışır nitelikte, kulakları zorlayacak bir konser olabilir. Buradan uyarıyorum =)

iki by selen gulun

http://www.akbanksanat.com/web/425-9058-1-1/akbank_sanat/20_caz_festivali/20__caz_festivali_sanatcilar/selen_gulun_by_selen_gulun

15 Ekim Serra Tavşanlı evleniyor! Serra benim Almanya’da yaşayan muhteşem Piyanist/Müzisyen arkadaşım. Bir kardeşim olsa ancak bu kadar severim. Bu sebepten ajandamda çok önemli bir yer kaplıyor.

Serra kim bilmek istiyorsanız websitesi şu, http://www.serra-tavsanli.de/

Utku (Tavil) 17 Ekim’de İstanbul’a geliyorum 17-27’si arası bir şeyler yapalım sen, ben, Francesco dedi. Ben de “oooo... ne güzel” dedim =) En kötü ihtimalle bir araya gelip kayıt yaparız diye konuştuk. Ne günlere kaldık! Kötü ihtimale bakılırsa...

Utku myspace'de, http://www.myspace.com/utkutavil

24 Ekim Selen Gülün & Ulrich Drechsler Quartet @ Tamirane, brunch, 2 – 4 PM.

Uli dünyaca ünlü bir Alman Bas Klarinetçi. En son Şubat’ta Ankara Caz Festivali’nde Davulda Jörg Mikula’nın da olduğu çok beğenilen bir konser çalmıştık. Bu sefer Bas gitarda Francesco Fantini ve Davulda Ediz Hafızoğlu ile yine biraz ondan biraz benden çalacağız.

http://www.ulrichdrechsler.com

26 Ekim Selen Gülün (Rhodes, vc) / Feryin Kaya (Bs) / Berke Can Özcan (Dvl) @ Nublu İstanbul, 10.30 PM

Yeni yazdığım şarkıları çalacağız. Belki biraz eskilerden de... Nublu İstanbul’da ilk defa. Çok acayip şeyler olabilir bu konserde. Mekan şimdiden oldu ve doldu. Sevgili Dilara Sakpınar sayesinde. Kendine not: Muhakkak kayıt alınmalı!

nublu istanbul'u takip için, http://www.facebook.com/photo.php?pid=4984097&id=621998048&ref=fbx_album#!/nubluistanbul?ref=ts

27 Ekim Selen Gülün Trio “Answers” konseri, Indigo Alt, Beyoğlu.

Answers albümünü ilk defa İstanbul’da çalabileceğim bu ay. Aslında uzun bir aradan sonra ilk defa... En son albüm çıktığında, yani Haziran’da ağır yağmurlu bir günde Alper Yılmaz (El Bs) ve Ediz ile çalmıştık Eylül Bar’da. Süper bir performans olmuştu. Aylar sonra çalabileceğiz albümü yeniden İstanbul'da. Bu sefer Francesco ve Ferit Odman (dvl) ile.

29 Ekim’de bir aksilik olmaz ise ben Amerika'ya gidiyorum. Orada da Kasım ayında Nick Kadajski (Al Sx), Alper Yılmaz, ve Ekin Cengizkan (dvl) ile NY konserleri arkasından yine Ekin ve Andrew Dow (Bs) ile Boston konserimiz olacak. Bir de eski okulum Berklee College of Music’te ders vereceğim, Berklee'nin daveti üzerine görüşmeler yapacağız Seda Ergül ile İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümünü temsilen. Ayrıntıları Kasım gelmeye yakın paylaşırım.

Tüm bu süre zarfında müthiş koreograf Aydın Teker’in yeni çalışmasına müzik yazıyor, hazırlıyor olacağım. Bu çalışmamda da sevgili yeni mezun Bilgi öğrencim Ali Somay bana yardımcı olacak. Hatta işe ekstra yaratıcılık katacağına eminim. İlk gösteri 2 Aralık'ta Belçika'da.

Bu arada Bilgi Müzik’te ders vermeye devam!

Ekim ayı içinde orada burada bir yerlerde karşılaşmak umuduyla...

No comments: